Wkręcona synestezja – Czy żółty cukierek jest cytrynowy? (kolor smak dotyk zmysły)

Wkręcona synestezja – Czy żółty cukierek jest cytrynowy? (kolor smak dotyk zmysły)

image_pdfimage_print

Mateusz: Czuliście kiedyś smak palcami?

 

Mateusz: Albo kolor.

 

Aleksander Andrzej: Nie.

 

Damian; Tak, paluchami i ogólnie skórą można wyczuwać kolory, nazywa się to dermooptyka.

 

Mateusz: Racja. Precyzuję i formułuję inaczej – kto czuł smak palcami lub kolor?

 

Mateusz: OK, Vincent, wiem, że większość dziwnych niepotwierdzonych zjawisk ma nawet swoją nazwę, ale mi chodzi o faktyczne bawienie się tematem
trochę, jak pamiętam dziewczyna z dzieciństwa umiała robić manewr z m&m’sami, gdzie wsadzała rękę do paczki, patrzyła w zupełnie innym kierunku albo miała jeszcze czymś osłoniętą rękę, mówiła kolor po czym wyjmowała i to był ten kolor.
Jak pamiętam to 100% skuteczności.
Oczywiście byłem wtedy gówniarzem, więc jakby oszukiwała (i umiała to robić od lat) to i tak bym nie zauważył.

 

Krzysztof: Raz… taka synestetyczna wkręta, bo najprawdopodobniej nie przez dotyk, a przez kolor, żółty cukierek w dotyku wydawał się cytrynowy. 😉

 

Mateusz: Nie wiem, ona mówiła kolory, nie wiem czy czuła smak czy nie.
Mi się jak zdarza to raczej czuję smak, bezpośrednio, bez związku z kolorem – cukier, sól etc.

 

Olafo: Synestezja.
Bardzo interesuje mnie ta rzecz.

 

Damian: Każdy używa kombinacji zmysłów i można je rozszerzyć do większej rangi, żeby móc postrzegać wibracje, chociażby kolorów, smak, słuch, węch, whatever, czuciowcy mogą na początku kojarzyć kolory albo z emocją, albo ze smakiem.

 

Mateusz: Próbowałeś jakoś uwrażliwić Olafo?

 

Wiktoria: Z kolorami próbowałam. Szło mi nieźle. Smaku nie czułam, ale i nie próbowałam. :)

 

Mateusz: Mi z kolorami kompletnie nie szło, ale nie miało też prawa, w związku z tym jak to robiłem – bezmyślnie w sumie.

 

Weronika: Ja jak się porządnie skoncentruję, albo inaczej jak wyobrażę sobie i bardzo będę chciała to się spełni. Np.: jak z ów paczką m&m’s.

 

Wiktoria: Uważam, że wizualizacja na początku praktyki jest bardzo pomocna, ale później wręcz… ogranicza. :)

 

 

Max Love: W stanie pomiędzy jawą a snem i w śnie wszelkie bodźce zmysłowe odbierane jakimkolwiek zmysłem mogą być przetwarzane na odczucia innego zmysłu. podobna rzecz występuje z roślinami, kwasem itp., bo wtedy zmysły stają się jakby hiperzmysłami i wychodzą poza ograniczenia jakie mają.

 

Mateusz: Tak, z wizualizacją i ograniczaniem się zgodzę, to jakbym cale życie, jak chcę się wysikać, musiał sobie wyobrażać wodospad. 😀
Jeśli chodzi o rewire i możliwość odbierania bodźców innymi zmysłami lub połączenie zmysłów to tak, tylko właśnie iluzje sensoryczne to jedno, a odczuwanie faktycznie jakiegoś bodźca (prawidłowo) przez inny zmysł to drugie. Szczególnie w momencie gdy nie ma możliwości „podglądnięcia”.
Ja się właśnie zastanawiam jak uwrażliwić temat, tak aby do powtarzalności dojść ewentualnej i czy jest ona możliwa.

 

Max Love: No, to właśnie w stanie pomiędzy jawą a snem lub podobnych stanach możesz, np. skupić się na dotyku i zobaczyć przerobienie tego bodźca na wizual. Mi najłatwiej na wizual robić, pewnie Damianowi na dźwięki się też łatwo udaje.

 

Max Love: Mateusz, testowałem ostatnio „mieszanie zmysłów”, to jest proste, podstawą jest wyłączyć zmysł wzroku, czyli zamknąć oczy i rozluźnić je, i potem skupiasz się na jakimkolwiek innym zmyśle, i tym co odczuwasz w tej chwili, i dostajesz to w formie wizualnej. Możesz też wyłączyć inne zmysły i robić łączenie między wybranymi dwoma. Np. zamykasz oczy jest cisza i masz jakiś smak w ustach, i możesz go odczuć na ciele, wszelkie możliwe kombinacje.

 

Mateusz: Trochę nie o to mi chodziło, ale też ciekawe spostrzeżenie.
I można, można, wszystko można – zrobić taki „rewire” sobie mózgu. :)
Swoją drogą ciekawy temat, który ja nazywam „rozpuszczaniem wiązań”, czyli trochę zabawy z pamięcią mięśniową i ogólnie koordynacją. Ciekawa opcja też w kontekście percepcji.

 

Max Love: Ostatnio dzięki Karolinie skumałem, że kobiety w stanie naturalnym mają multistream zmysłowy, my działamy bardziej na one stream, jak palimy trawę wchodzimy na multistream, a kobiety jak zapalą wchodzą na jakiś total stream. Pamięć jest też z bodźców zmysłowych jeśli są one przerabiane w danym momencie, to są jakby źródła informacji do przetwarzania.

—————————-

Wpis pochodzi z grupy wyjątkowych osób zajmujących się poszerzaniem świadomości.

Spodobało się? Udostępnij znajomym, niech świadomość się poszerza <3 <3 <3

banner 600x600 amazona blog

Comments

comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *