Thc, tytoń, yerba – wpływ na szyszynkę

Thc, tytoń, yerba – wpływ na szyszynkę

image_pdfimage_print

Anna Maria: http://instytutarete.pl/…/468-jak-zabija-sie-twoja-szyszynk…

 

Mateusz: Zostaje yerba i kasza. :/

 

Marcin: Ewentualnie olejek magnezowy i boraks. 😉

 

Kamil: Wspomniana została Gotu Cola, od kilku dni to sobie piję, powiem tak – klarowność umysłu jest lepsza jak po Y-mate, wzrok jest tak skupiony, że czytałem artykuł z odległości 130cm. 😛 Polecam ten specyfik, szyszynka wręcz tęskni za nim. 😛

 

Gosia: W tym art. chyba nie ujęli tego, ale kurkuma też doskonale oczyszcza szyszynkę, polecam doczytać i stosować. :) Pasta bez fluoru, odpowiednia dieta, kurkuma i thc. 😉

 

Gosia: Co do zastosowania thc w medycynie polecam nową inicjatywę Konopia Leczy https://www.facebook.com/konopialeczypl.

 

Damian: Szczerze? Mi się nie wydaje, aby dym powstający z palenia był obojętny dla płuc, na pewno thc ma wiele właściwości leczniczych, ale dobrze by było spojrzeć też na to z drugiej strony, jest cała masa ludzi, którzy paląc popadli w syndrom amotywacyjny, ciężko jest im się zwlec z łóżka. Przy całej tej sprawie można zaobserwować ciekawe skrajności, ci za legalizacją gloryfikują właściwości lecznicze thc, zupełnie nie wspominając o side effects, a przeciwnicy dążą do udowodnienia, że jest to taki sam drug jak inne. Jak zwykle prawda leży po środku…

 

Kamil: Vincent Fall Valentine, pewnie masz rację, też dochodzi do tego kwestia naturalnej konopi ewoluującej przez lata, a obecnych teraz krzyżówek dających większego kopa.

 

Anna Maria: To tak jak ktoś dziś słusznie skomentował na innym forum…. aż zacytuję… „Jest jednak znacząca różnica pomiędzy piciem soku czy oleju, a paleniem marihuany, mniej więcej taka sama jak pomiędzy jedzeniem makowca a paleniem opium. Wdychany dym z konopi ma działanie psychoaktywne (narkotyczne) i nie ma co twierdzić, że nie. Olej konopny bez problemu kupuję w Internecie, ziarna też. Niestety, roślin nie można legalnie hodować, bo polskie prawo nie uznaje leczniczego użycia marihuany, wylewając po prostu dziecko z kąpielą”. http://www.fhfn.org/sick-woman-and-toddler-before-and…/.

 

Anna Maria: Podobnie tytoń… można go żuć i można palić… 😉

 

Kamil: Anna Maria, a jakie są właściwości tytoniu jeżeli go żujemy? Też jakieś prozdrowotne?

 

Anna Maria: Ha, JAK JA BARDZO CZEKAŁAM NA TO PYTANIE. :p)))))) Żucie jest jeszcze bardziej karcerogenne, a właściwości i efekt „narkotyczny” dla węzłów chłonnych ten sam – rozluźnienie etc, ale dużo mocniejszy… podobno jak kilka papierosów na raz… a już samo palenie bardzo negatywnie wpływa na enzymy, które występują we wszystkich organach człowieka, po prostu je zabija… nie wspomnę już o manipulowaniu nikotyną wolną poprzez używanie amoniaku czy denaturatu i łuski kakao, a także manipulowanie smołą w płucach… wbrew pozorom palacz z okopconymi płucami jest zdrowszy niż ten z niewielkim osmoleniem… smoła jest naturalnym opatrunkiem, barierą ochronną dla dalszych uszkodzeń płuc… polecam artykuł… http://wolnemedia.net/…/tajne-dokumenty-koncernow…/.

Kamil: Cieszę się, że stałem się sprawcą Twojej ekspresji. ;] Temat mnie nie dotyczy, zapytałem tylko z ciekawości, ale skoro jest szkodliwe jeszcze bardziej to nawet nie czytam, szkoda mi mojej głowy na pierdoły. ;]

 

Gosia: Vincent Fall Valentine, nie chodziło mi o jaranie Lolków. 😛 Mając na myśli medyczne zastosowanie thc chodziło m.in. o olej konopny, polecam temat, bo godny uwagi. :)

 

Anna Maria: Gosia, o tym jest powyżej… Kamil, dałam przy okazji topic szyszynki… hak na uwagę… 😉 może kogoś palącego papierosy zainteresuje…

 

Max Love: Thc, tak jak wszelkie inne rośliny i alkohol, luzuje błędnik, chcecie mieć sprawną szyszynkę luzujcie błędnik, ćwiczcie oczy, synchronizujcie półkule. jedzenie jakiś rzeczy to może dać 10%, z resztą jak oni to sprawdzili? Właśnie wczoraj się zastanawiałem, kiedy dzieci tracą swoją tą dziecięcość i to się dzieje jak idą do szkoły. Zaczynają siedzieć po 6h/dzień w ławce z krótką przerwą na bieganie, a wcześniej to było odwrotnie, ciągle w ruchu i czasem dzieciak siada. Im większy bezruch (oprócz medytacji) tym szyszynka jest mniej aktywna, bo błędnik jest bardziej zafixowany.

 

Damian: Proste ćwiczenie oddechowe, aby wprawić szyszynkę w wibrację, tym samym usprawnić jej działanie to oddychanie z językiem dotykającym miękkiego podniebienia…

 

Anna Maria: Thc i sam alkohol nie zrobi wszystkiego za człowieka Max Love, to trzeba podkreślać… proces… i to proces duchowy… rozwój wewnętrzny… nie ma co kadzić… techniki technikami, metody metodami… a i tak najważniejsze jest „JA SAM”… znałam niepalących ludzi, którzy zeszli na raka, aktywnych fizycznie a zabetonowanych duchowo tak, że aż żal…. ale i palących uzdrowicieli… :P))))))

 

Mateusz: Znowu błędnik. 😀 A żeś się zafiksował na nim,
jeśli chodzi o siadanie na tyłku i nie manie ruchu to jest bzdura wierutna, i nie ma nic do rzeczy w temacie (ogólnie to ma i to wiele).
Są dzieci, które mają taką koncentracje, że są w stanie godzinami siedzieć i rozkładać coś lub np. malować i wcale nie tracą przez to wewnętrznego dziecka.
Nie ten kierunek Max mi się wydaje.
Camillo, a tej Goku Coli to nigdzie nie widziałem, chyba nawet w życiu. Skąd, gdzie, co to?

 

Mateusz: Anna Maria, tak dokładnie, rozwój duchowy poprzez dżointy i wódę, a nie tylko same one. 😀
A tak na serio to jeśli chodzi o tytoń to w sumie w mojego doświadczenia ma tendencje do blokowania ludzi, ale niektórzy mają na tyle bujną naturalną wrażliwość, że potrzebują jednak.
Palący uzdrowiciele to faktycznie chyba częściej ci, którzy z dziada pradziada się tym zajmują.

 

Anna Maria: Mateusz, też to zauważyłeś? Coś w tym jest, również się zgadzam… „z dziada pradziada”. ;))))

banner 600x600 amazona blog

Mateusz: Wiesz, przez wiele lat paliłem, jakiś czas temu, nie tyle udało mi się rzucić, co udało mi się wywalić sam nałóg z poziomu chemicznego organizmu i mogę palić lub nie palić, zależnie jak mam ochotę, a faktycznie od kumpla słyszałem, że często się zdarza, że ludzie zaczynają palić właśnie po to, że nie mogą sobie poradzić z wrażliwością własną, która przejawia się czasem w paskudny sposób, a nie ma ich kto przez to przeprowadzić.

 

Anna Maria: …niektórzy i ja również o papierosach mówią „EMOCJONALNY TŁUMIK” , gdyż w swoisty sposób stykając się z ustami powodują faktyczne rozluźnienie, jak u niemowląt wystarczy delikatnie musnąć usta, czy kącik by uspokoić, rozluźnić dziecko – strefa komunikacji, wrota do żołądka, ale i czystej przyjemności, począwszy od wieku niemowlęcego – ssanie, a dorosłego – całowanie etc, więc coś w tym jest niewątpliwie… inaczej nie sądzę by tyle osób się truło i innych bez jakiejś korzyści emocjonalnej, przyjemności.

 

Mateusz: To jest akurat fiksacja oralna, ale nie o tym
mówię, o samej nikotynie, która i pobudza, i tłumi jednocześnie,
chociaż pamiętam, że i wtedy zdarzały się jakieś dziwne fazy.

Niestety główna rzecz jaką się przy tej okazji nauczyłem, w szczególności jeśli chodzi o fajki/nikotynę to to, że
co sobie wkręcisz, będzie prawdą. 😀

 

Anna Maria: Nie bez powodu Mateusz tytoń, to jedna z roślin palonych rytualnie… „co sobie wkręcisz, będzie prawdą” można wykorzystać jako pozytywną afirmację, lub iluzoryczne lekarstwo na własne chcenia, lęki czy ograniczenia… jak ze wszystkim, jak z każdą rośliną… z grupy psychoaktywnych… można się rozwijać i można się nieświadomie cofać…

 

Mateusz: Tak czy siak, najlepiej się trzymać z daleka od zwykłych papierosów,
jak palić to chyba tylko samemu hodować albo mieć jakiś dobry upatrzony,
nie wiedziałem, że był palony rytualnie – hm, ciekawe
znaczy…  jedno co wiem, to to, że w momencie jak jedyne, co robiłem to obserwowanie ciała, to palenie było… wprowadzaniem napięcia, dzięki czemu potem mogłem pracować nad tym jak wywalić to z receptorów.

 

Anna Maria: Rytualnie, więc okazjonalnie, choć pewnie nie mało tych rytuałów odprawiano w miesiącu… ale nie nałogowo. 😉

 

Mateusz: Chociaż, jak rytualnie to pewnie tak też w dawkach ostrych…
ale z drugiej strony to nawet można użyć serka homogenizowanego rytualnie, o ile wie się co robi, więc już mnie to nie dziwi.

 

Max Love: Mateusz potestuj rzeczy o jakich piszę i potem jak już będziesz miał to doświadczenie, to będziesz wiedzieć więcej, bo teoretycznie to smaku papaji nie ocenisz czy ci będzie smakować, czy nie. :)

 

Mateusz: Testowałem.

 

Kamil: Mateusz, Gotu kole ma moja ciotka w sklepie, ściąga ją z Indii, jeżeli o to samo zioło lecznicze chodzi.

 

Mateusz: Hm, czyli nie ma lekko, trzeba ściągać… no cóż… zostanę przy kaszy, yerbie i głodówkach. :)
A co jakiś czas asceza wódo-sztejkowa. :)

Kamil: Jak chcesz. ;]

 

Mateusz: Tak, masz rację. :)

 

Kamil: Mateusz, http://shamanshop.pl/sklep/product_info.php?products_id=427.

 

Mateusz: Woooooah, dzięki wielkie. :)
W ogóle sobie zapiszę tą stronę.

 

Kamil: Jest też magiczna Ilex Guyausa, którą Max mi polecił, akurat dla mnie jest dobra godzinkę/półtora przed snem. :p Z początku pobudza, potem lajtuje i ten lajt przygotowuje do kimy, stan lajtujący trochę przypomina MJ, tyle że bez zmiany percepcji. :p

 

Mateusz: Też ciekawe, obczaję.
Swoją drogą zauważyłem to, że yerba na mnie teraz zaczęła strasznie ostro działać, ale może być to związane z tym też, że kiedyś miałem jakąś dziwną z guaraną, a teraz kupiłem sobie czystą, bez dodatków.

 

Kamil: Wg mnie Yerbka dobra jest czysta właśnie, taragui energia moja fav&lof.   :p

 

Mateusz: No właśnie, tak widzę, że czysta dobra,
w ogóle kofeina bleh.

 

Kamil: Raz starałem się yerbke itp. zastąpić tą całą kofeiną… ;| to pobudza tylko układ nerwowy, bo umysł jak zastojony był tak stał dalej, chooyoza straszna.

 

Mateusz: Nie wiem, w sumie to ja po prostu lubię smak kawy jako takiej, a jeśli chodzi o działanie, to w sumie jakoś tak stwierdziłem, że kofeina wyciska rezerwy z ciała, a yerba czy inne tego typu rzeczy (żen-szeń itp.) daje mikroelementy potrzebne do lepszego funkcjonowania i stąd różnica.

 

Kamil: Dokładnie, kawka dobra w smaku, cukier trzcinowy i kawałek mleka do tła, ale działanie okrutne… Wyciskarka wartości.

 

Kamil: Shankhapushpi – Convolvulus pluricaulis, właśnie piję, polecam.

—————————-

Wpis pochodzi z grupy wyjątkowych osób zajmujących się poszerzaniem świadomości.

Spodobało się? Udostępnij znajomym, niech świadomość się poszerza <3 <3 <3

banner 600x600 amazona blog

Comments

comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *