Nauka a duchowość w praktyce

Nauka a duchowość w praktyce

image_pdfimage_print

Magdalena: Co Wy na to?

https://www.youtube.com/watch?v=UtZ89N-OXNY

 

Mateusz: Tylko kilkosekundowe fragmenty i już wół – sterowane za pomocą UMUSŁU. :)
Stare jak świat (no może bez przesady, ale jak byłem na fizyce to się tym bawili).
Kwestia dopracowania technologii, ale to może się jeszcze wgłębię, bo chciałem kiedyś zmontować domową metodą EEG, ale jakoś nie miałem czasu się bawić – może teraz będzie inicjatywa. :)
W sumie to dzięki temu można by zrobić domowym sposobem neurofeedback.

 

Krzysztof: Jakie duchowe fale?? Zwykła nauka i system znany od lat… nie lubię jak ktoś w chuja tnie nadając starym patentom nowe magiczne moce. Skok na kasę.

 

Krzysztofhttp://wyborcza.pl/1,75476,14429913,Komputer_sterowany… 2013 rok… technologia jest już znacznie dalej, a gość nad budową koła będzie medytował. To co on stworzył to zwykły banał do biofeedbacku, który jestem sam w stanie polutować z podzespołów, tak jest prosty. „Jasnowidz, uzdrowiciel” innowator wielki. 😛

 

Joanna: Krzysztof, popatrz jak wiele odkryć jest, jak wiele nauk, od starożytności po dziś dzień, a wykorzystanych w praktyce? Ile??? I na jaką skale??? I w jakim celu???

 

Joanna: A duchowość jest nazwą oznaczającą naszą wolę… jest to abstrakcyjne określenie, które jest częścią nauki… duchowość jest nauką a nauka duchowością, jako Ludzie zajmujący się nauką powinniśmy być świadomi, że wszystko da się wyjaśnić, też duchowość…

 

Krzysztof: Wszystko da się badać, ale czy zawsze wyjaśnić? Na pewno nie wszystko ludzkim językiem logiki. 😉 Istnienie to najpiękniejsza, odwieczna tajemnica. :)

 

Joanna: I myślę, że Artur nie nadaje starym patentom nowych magicznych mocy, ale nowe zastosowanie. :) Artur działa społecznie, nie jest naukowcem. :) Zastosowuje jednak całą swoją wiedze w praktyce :) i podchodzi do tego poważnie, może wzniośle, bo nadaje dużą wartość życiu każdej Duszy, a nauka ma tendencje do uniżania tego, co znane a wywyższania tego, co nie odkryte jeszcze… jednak tym, co najcenniejsze jest wartość naszego Życia. :)

 

Krzysztof: Społecznie nie społecznie kasę na projekt zbiera i film ma za zadanie głównie sponsorów pozyskać… to, że się bawi nauką w praktyce zaiste spoko, 😉 ale nowych rzeczy nie odkrywa, a jest daleko za murzynami w badaniach, więc otwarte drzwi wywarza. Dla własnej nauki spoko, dla społeczeństwa wartość na tym poziomie niewielka, ale niech się bawi.

 

Joanna: Ja to bym bardzo chętnie powyważała otwarte drzwi przez starożytne cywilizacje. 😀 Bośmy właśnie w praktyce się nieźle ogłupili. :) Niby tak wiele wiedzy, ale wszystko umniejszamy, a każda najmniejsza wiedza wykorzystana w praktyce jest złotem, sama wiedza jest kolejnym zdaniem na papierku…

 

Joanna: Jak czegoś mamy dużo, to źdźbło trawy wydaje nam się mało znaczące, a istota tkwi właśnie w nim. :)

 

Joanna: A wiedza jest chyba po to, aby nas wyzwolić z pytań wynikających z zewnętrznych paradoksów i powrócić do istoty. 😀

 

Krzysztof: Tylko że typ wywarza drzwi współczesnej nauki i jeszcze w mało naukowy sposób. 😛 Jak mi ktoś zasponsoruje to w miesiąc przy obecnej wiedzy jestem w stanie bardziej zaawansowany projekt walnąć… stąd uważam, że bardziej mu na kasie zależy niż nauce, ale może się mylę.

 

Joanna: Spytaj go. 😀 Najbardziej mu zależy na efekcie, tak myślę, widocznie tyle wystarczy, żeby akurat takie działanie dla Ludzi zrobić w kwestii społecznej. :)

 

Krzysztof: Hej robisz skok na kasę czy prawdziwą naukę? 😛

 

Joanna: Nie tak. 😀 😀 😀 Bo ani to, ani to.

 

Joanna: Skoro celem są kwestie społeczne to można społecznie doradzić im, ze strony naukowca, na co zwrócić uwagę. 😀

 

Krzysztof: Można, ale szkoda mi na to czasu… jest tyle ciekawych zjawisk do zgłębienia. :)

 

Joanna: No właśnie i w tym rzecz – kwestia czy komuś chodzi o działalność społeczną, czy indywidualny rozwój.

—————————-

Wpis pochodzi z grupy wyjątkowych osób zajmujących się poszerzaniem świadomości.

Spodobało się? Udostępnij znajomym, niech świadomość się poszerza <3 <3 <3

 

banner 600x600 amazona blog.

Comments

comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *